Przychodnie do 2017 r. muszą mieć oprogramowanie medyczne

oprogramowanie medyczneNa chwilę obecną całkiem dużo mówi się na temat oprogramowania medycznego. To nowość, na którą zdecydowało się już dużo gabinetów i przychodni. Jednak należy podkreślić, że jeszcze nie jest obowiązkiem. Dopiero do końca 2017 roku przychodnie medyczne będą musiały zaopatrzyć się w tego rodzaju oprogramowanie, a więc tak naprawdę mają na to jeszcze sporo czasu. Należy natomiast podkreślić, że program do obsługi przychodni jest na tyle funkcjonalny, iż niektórzy zarządzający tym punktem już zdecydowali się na wprowadzenie go do swojej przychodni.

Ułatwia i usprawnia pracę, a to w przypadku punktu medycznego bardzo dużo. Tam zwykle liczy się zdrowie i życie pacjentów. Dlatego papierkowa dokumentacja często jest zaniedbywana. A przecież jest tak samo bardzo ważna. Musi być czytelna i zrozumiała dla wszystkich lekarzy. Dlatego elektroniczna dokumentacja medyczna jest w tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Z tego właśnie powodu wielu zarządzających przychodnią i prywatnym gabinetem zdecydowało się na zastosowanie tego oprogramowania.

Czas szybko upływa, więc pozostali nie zdążą się zorientować, a już będą musieli kupić oprogramowanie dla swojej przychodni lub gabinetu. Jednak to wyjdzie im tylko na korzyść. Co prawda program jest dość drogi, ale to inwestycja na długie lata. Czasem licencja jest określona na pewien czas, niekiedy zaś jest zupełnie bezterminowa. Mówiąc ogólnie, program ten jest godny wyboru i warto zastosować go w swoim punkcie. Pierwsze korzyści będą widoczne już po pierwszym użyciu.

  Występowanie zapalenia żył głębokich